TEST - Mercedes E 300 Cabriolet AMG

24 Ekim 2018
TEST - Mercedes E 300 Cabriolet AMG

Cabrio sınıfındaki bir otomobilden bahsederken keyif kelimesi cümlenizde mutlaka yer alır. Ama çok azı her açıdan da keyif verebilir. Bu konuda öne çıkan Mercedes-Benz E 300 Cabriolet, sürüş konforu, açık hava keyfi ve sürüş dinamizmi konusunda iddiasını ortaya koyuyor.

Cabrio otomobil keyfi dört mevsim sürsün isteyenler için  gibi üreticilerin çalışmaları git gide daha etkileyici sonuçlar vermeye başladı. E Cabriolet, sadece üstü açılan bir otomobil keyfi değil, her iki halde de sürüş keyfi ve konforu sunuyor.

Yola çıkmadan önce detaylı şekilde incelediğimiz otomobilin selefine göre çok daha gösterişli görünmesini, S Serisi Cabriolet'den taşıdığı izlere borçlu olduğunu söyleyebiliriz. Tabii, boyutlardaki değişikliklerin de bunda etkisi olmuş. Yeni E Cabriolet, bir önceki nesil C Serisi'nden türetilen selefinden 123 mm daha uzun, 170 mm daha fazla dingil mesafesine sahip, 76 mm daha geniş ve 30 mm daha yüksek. Bu ölçü farkları daha iri ve gösterişli görünmesini sağlarken kabin içerisinde de daha ferah bir yaşam alanı sunmasını sağlamış.

 

.

Haber Yorumları